REGISTAR
- Uslovi za upis u registar homeopata

Zainteresovane kandidati treba da se prijave tehničkom sekretaru Udruženja na tel: 021/451-567 ili na e-mail: i

PRAVILNIK O REGISTRU HOMEOPATA >>>

Prijavljeni kandidati će blagovremeno biti obavešteni kada će raditi Komisija za registraciju kako bi mogli da se dođu u zakazano vreme.

Procedura i kriterijumi za upis u Registar, Udruženja za klasičnu
homeopatiju "Hahnemann
"

• Popunjen zahtev za upis u registar sa 2 fotografije
  • Lični dokument za identifikaciju
  • Uverenje iz suda da kandidat nije kažnjavan za krivična dela protiv zdravlja ljudi
  • Dokaz o završenom odgovarajućem četvorogodišnjem školovanju iz homeopatije
  • Za kandidate koji nisu zdravstveni radnici dokaz o medicinskom obrazovanju u trajanju od najmanje 630 časova (originali na uvid)
  • Pet anamneza iz homeopatske prakse praćenih najmanje 18 meseci sa prikazanim kontrolama i prepisanim homeopatskim sredstvima tokom navedenog perioda, pripremljenih na propisani način.
  • Priložene anamneze svih pacijenata koje je kandidat lečio - kandidat treba da ima najmanje 50 slučajeva, potpisanih od strane mentora, da bi stekao pravo da njegova prijava za registraciju bude razmatrana. Mentor može biti svaki homeopata koji je upisan u Registar homeopata.
  • Potpisan etički kodeks i granice kompetencije za obavljanje homeopatske prakse
  • Plaćani registracioni troškovi (100E) i članarina Udruženju (100E)
  • Da bi kandidat nakon upisa u Registar i nadalje ostao član, neophodna je kontinuirana profesionalna edukacija koja podrazumeva najmanje 1seminar godišnje u trajanju od tri dana.

Ukoliko je kandidat predao svu neophodnu dokumentaciju stiće pravo da se njegov zahtev razmatra, te se dogovora termin za usmeno obrazloženje rada i odgovora na pitanja koja postavlja komisija za registraciju.

Priprema slučajeva za registraciju

Otkucati prvu anamnezu, sa inicijalima pacijenta, i sve kontrole koje su urađene u navedenom periodu i priložiti fotokopiju originalno uzete anamneze.

Homeopatska analiza slučaja
Homeopatska repertorizacija uz detaljno obrazloženje

Diferencijacija između lekova koji se pojave u repertorizaicji, i obrazloženje za izabrani lek, koji treba da se potvrdi u Materiji Mediki.
Izbor potencije leka i obrazloženje

Kontrole - da se pokaže reakcija pacijenta na lek, šta se postiglo, šta je bolje, šta je nepromenjeno. Ako se menja lek na kontroli onda priložiti repertorizaciju uz svaku kontrolu i obrazložiti zašto se lek menja.

[ vrh strane ]